veilingverslag

Door Dick Broer

Veiling Zemanek nr. 101 ‘Kunst aus Afrika und Oceanien’ op 11/11/2023.

Geveild werden maar liefst 449 lots.
Belangrijk onderdeel hiervan maakten uit enkele vrij grote (deel)collecties.
Te weten

  • uit de collectie van Hellmut Patzer, verzameld in de eerste helft van de 20e eeuw een aantal peddels en wapens, hakken en boemerangs uit Oceanië/Australië, de lots 27 t/m 34, 36/37, 39 t/m 45, 47 t/m 51 = totaal 22 lots
  • uit de nalatenschap van Alexander Kubetz (1946-2023), München, te weten de lots 56 t/m 97 = 42 lots, veel wapens en schilden, maar ook enkele interessante figuren, afkomstig zowel uit Afrika als van Oceanië. Te noemen vallen hier de lots 58/60, maar liefst drie malangan figuren van New Ireland, lot 57 een naar verluid zeldzame staande figuur van de Humboldt Baai (Nieuw Guinea), lot 67 een staande mensenfiguur, moai tangata, van het Paaseiland.
  • van Bernhard Jäger, Frankfurt am Main, de lots 106 t/m 173 = 68 vrij diverse lots zowel een vijftal van Nieuw-Guinea en Australië (boemerang) en uit Afrika, over het algemeen uit de wat lagere prijsklasse qua taxaties. Als hoogst getaxeerde object hieruit wil noemen lot 156, een mannelijk-vrouwelijke janus figuur van de Bena Lulua, H 37 cm, startprijs 1.500, taxatie 3.000; toegeslagen voor euro 1.200.
  • van wijlen Dietrich von Reininghaus (1918-1993)uit München. Ingebracht werden hier maar liefst 91 lots (359 t/m 449) omvattend sieraden uit Noord-Afrika, vooral Marokko, maar ook uit Mauretanië en Algerije en sieraden afkomstig van de Tuaregs. Voor de liefhebbers hiervan dus een goede kans iets van zijn of haar gading te vinden, zij het dat een groot aantal lots meerdere objecten omvat. Het hoogst getaxeerde sieraad, lot 386, een collier, startprijs euro 800, taxatie 2.500, toegeslagen voor euro 2.400.
    Ik zal nu enkele lots afzonderlijk nader bespreken. De aangegeven bedragen waarvoor de lots zijn toegeslagen, gegund, zijn exclusief de veilingkosten.

Vergelijkbare artikelen

veilingverslag

Veiling 1241 Lempertz in Brussel op 31 januari 2024 ‘Art of Africa, the Pacific and the Americas’.

25 February 2024

veilingverslag

Veiling 121 Hammer Auktionen op 17 januari 2024 “African Arts”.

16 February 2024

veilingverslag

Veiling door Veilinggebouw De Zwaan d.d. 7 t/m 22 november 2023

18 January 2024

Advertenties

Een greep uit onze dierbare partners