veilingverslag

Door Tribal Art Community

Veiling Vendue-huis Den Haag

Deze veiling omvatte een groot aantal krissen en krishandvatten, afkomstig uit de bekende kriscollecties, de Veenendaal – en de Shilling Collectie.

Verder Yogya zilver uit het begin van de 20e eeuw en ook schilderijen en etnografische voorwerpen van o.a. Nias, de Asmat, Dayak en Batak. En verder objecten uit de collectie van Dr. Hedi Hinzler en de bekende handelaar Jaap Polak. Zie ook de schitterende Engelstalige E-catalogus van deze veiling van 32 pagina’s, die te vinden is op Venduehuis In totaal zijn ter veiling gebracht 937 items, verdeeld over de navolgende categorieën:

  • Schilderijen, lots 1 – 179 176
  • Zilver, lots 1501 – 1628 125
  • Grafiek en prenten 7014 – 7025 12
  • Boeken lots 7000 – 7026 14
  • Meubelen lots 5501 – 5510 10
  • Sculpturen lots 4501 – 4559 59
  • Varia lots 4001 – 4232 230
  • Krissen lots 8001 – 8260 257
  • Textiel lots 8501 – 8576 54
  • Totaal 937

Over het veilingbedrag moet een veilingprovisie worden betaald van:
0 – 15.000 euro, provisie 30%
15.000 en hoger, provisie 24%.

De Boeken. Wat betreft de boeken wil ik wijzen op lot 7007 een boek over de flora van Java met prachtige litho’s, daterend uit 1866; getaxeerd op euro 3.000 – 5.000. Verkocht voor euro 2.600.

Sculpturen. Wat betreft de sculpturen zien we hier vrijwel uitsluitend sculpturen van Bali, aangevuld met een enkel sculptuur van Java en een modern werk uit Maleisië (lot 4503). Onder de meest uit de 20e eeuw stammende Bali figuren met meestal een laag prijsniveau van honderden euro’s bevinden zich ook:

Dit is een premium artikel exclusief voor abonnees

Al abonnee? Log in en krijg direct toegang tot alle premium artikelen!

Vergelijkbare artikelen

veilingverslag

Veiling Christies Parijs op 6/3/2024 “Barbier-Mueller: Art as Legacy”.

Spectaculiare veiling bij Christie's Parijs: 100 exceptionele stukken uit de bekende collectie Barnier-Mueller.

13 March 2024

veilingverslag

Veiling 121 Hammer Auktionen op 17 januari 2024 “African Arts”.

17 February 2024

veilingverslag

Veiling 1241 Lempertz in Brussel op 31 januari 2024 ‘Art of Africa, the Pacific and the Americas’.

15 February 2024